poniedziałek 17 lipca 2023, Poradnik bezpieczeństwa

Przerażający filmik przedstawiający to co rodzice robią swoim dzieciom.

Lost24


T-Mobile opublikował spot reklamowy ostrzegający rodziców przed zagrożeniami płynącymi z sharentingu. Sharenting to dzielenie się w internecie zdjęciami, filmami i informacjami o dzieciach. Może to mieć poważne konsekwencje, takie jak cyberprzemoc, cyfrowy kidnaping czy wykorzystanie danych dziecka w celach marketingowych.


W spocie reklamowym T-Mobile dziewczynka o imieniu Ella opowiada o tym, jak jej zdjęcia znalazły się w internecie bez jej zgody. Zdjęcia wykorzystano do stworzenia deepfake'u, czyli fałszywego nagrania wideo, które wygląda jakby Ella mówiła rzeczy, których nigdy nie powiedziała. Dziewczynka jest przerażona tym, co się stało, i ostrzega rodziców przed sharentingiem.

Spot T-Mobile to ważne ostrzeżenie przed zagrożeniami płynącymi z sharentingu. Rodzice powinni być świadomi ryzyka i podejmować kroki, aby chronić prywatność swoich dzieci.

Oto kilka wskazówek, jak chronić dzieci przed sharentingiem:

  • Przed publikacją zdjęć dziecka w internecie zawsze pytaj je o zgodę.
  • Nie publikuj zdjęć dziecka, które mogą być wykorzystane do jego identyfikacji, takich jak zdjęcia z twarzą lub z danymi osobowymi.
  • Ustawiaj prywatność swoich profili w mediach społecznościowych tak, aby zdjęcia dziecka były widoczne tylko dla wybranych osób.
  • Naucz dziecko o zagrożeniach związanych z sharentingiem i jak się przed nimi chronić.

Sharenting to poważny problem, ale można go ograniczyć. Ważne jest, aby rodzice byli świadomi ryzyka i podejmowali kroki, aby chronić prywatność swoich dzieci.