Chroń samochód

IMPEL MONITORING - USŁUGA GPS POJAZDÓW

Monitoring GPS to nowoczesny system umożliwiający kontrolę ruchu pojazdów. Dzięki urządzeniom pomiarowym zamontowanym w pojeździe możemy mieć natychmiastową wiedzę o tym, co dzieje się z danym pojazdami. 

System Monitoring GPS nr1 opiera się na zainstalowanych w pojazdach czujkach, które za pośrednictwem sieci GSM przesyłają dane z monitorowanych pojazdów. W zależności od liczby i rodzaju podłączonych w pojeździe czujników dane te mogą obejmować bieżącą pozycję, prędkość i kierunek poruszania się pojazdu oraz wiele danych dodatkowych zbieranych przez czujniki w pojeździe. 

 

W zależności od potrzeb usługa monitoringu może być dedykowana zarządzaniu flotą a także pełnić funkcje ochronne przed kradzieżą pojazdu. 

 

W ofercie Impel Monitoring posiada 4 pakiety (pakiety są w opcji standard i w opcji plus). 

 

1. GPS – jest to podstawowa usługa do lokalizacji pojazdów w wersji uproszczonej.

2. Flota - to zaawansowane narzędzie dla menedżera floty. Pozwala na dostęp do szeregu analiz i zestawień nieocenionych w przypadku skutecznego zarządzania taborem. 

 

Usługa umożliwia wielowymiarową kontrolę i analizę efektywności oraz kosztów działania floty pojazdów. Produkt dedykowany jest do obsługi flot pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych maszyn budowlanych i drogowych. 

Dzięki licznym czujnikom zlokalizowanym w pojeździe możliwy jest odczyt szeregu parametrów pojazdu - od informacji o załączeniu i wyłączeniu silnika, precyzyjnej lokalizacji pojazdu po informacje o obrotach silnika czy średniej prędkości z jaką porusza się aktualnie dany pojazd. 

W opcji PLUS nadajnik podłączany jest do szyny CAN w pojeździe. Klient otrzymuje szereg dodatkowych informacji takich jak średnie spalanie, obroty silnika, upusty paliwa itd. 

Funkcjonalność – poniżej lista dostępnych raportów

 

· Zestawienie tras 

· Zestawienie postojów 

· Trasy i postoje 

· Podsumowanie 

· Raport eksploatacji 

· Wjazdy i wyjazdy ze stref 

· Praca w strefie 

· Zestawienie pracy kierowców 

· Przekroczenia prędkości 

· Raport prędkości maksymalnych 

· Karta drogowa 

· Tankowanie i zużycie paliwa (Pakiet PRO) 

· Tankowanie do pełna (Pakiet PRO) 

· Raport kart paliwowych (Pakiet PRO) 

 

3. Ochrona GPS - Aktywna ochrona GPS to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy ochronie samochodu przed kradzieżą

 

Monitorowanie pojazdu umożliwia m.in. wezwanie pomocy w sytuacji wystąpienia zagrożenia kierowcy, przesłanie sygnału o włamaniu z zainstalowanego w pojeździe autoalarmu, zaalarmowanie w momencie wystąpienia przechyłu podczas postoju w przypadku użycia lawety lub kradzieży kół.

 

4. Bezpieczna Flota – Umożliwia dowolne skonfigurowanie wybranych opcji pakietu aktywnej ochrony i pakietu zarządzania flotą w celu zapewnienie optymalnej obsługi. 

 

Występuje on również w opcji standard i opcji plus. 

Usługa realizowana jest przez nowoczesne Centrum Monitoringu, które całodobowo (24/7/365) przyjmuje, obsługuje i rejestruje wszystkie przesłane sygnały wraz z ich rozróżnieniem poprzez dowolny tor transmisji (bezprzewodowy GPRS czy telefoniczny). 

 

 


Lista wszystkich artykułów