wtorek 12 kwietnia 2022, Tematyka ogólna

Atak Węży Apokalipsy

MaC

Otrzymaliśmy nieoficjalną informację o zmasowanym ataku.

Nie, nie. Tym razem to nie Ruskie Bandziory.

To Węże Apokalipsy :)


Masz dość czekania na kolejny krok „w kierunku lepszego jutra”?

To Twoja szansa, aby w końcu zniszczyć ludzkość!


W WĘŻACH APOKALIPSY nikt nie jest bezpieczny!

- 14 poziomów! (każdy z osobnym utworem muzycznym)

- bonusy i broń

- wybuchające bomby

- lokalna kooperacja do 4 graczy!

- dużo zabawy!


Strona projektu : 

Czytaj więcej

0 - Komentuj

czwartek 3 marca 2022, Tematyka ogólna

Anonymous po jasnej stronie Mocy

MaC

Tym razem temat kradzieży w świecie cyfrowym pojawił się od tej dobrej strony.

Od jakiegoś czasu znana na całym świecie grupa Anonymous gra Rosji na nosie co spowodowane jest

oczywiście napadem tego kraju na Ukrainę.


Tym razem w skutek włamania do centrum kontroli rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos

Rosja straciła kontrolę nad satelitami szpiegowskimi. Własnymi, satelitami szpiegowskimi :)


Całość, można przeczytać na stronie BankieraLost24

Google bierze na widelec aplikacje, które nie spełniają standardów ochrony prywatności. W tym celu autorzy aplikacji na Androida, informowani są o możliwości ograniczenia widoczności lub wycofania produktu ze sklepu Google Play.


Zasoby Google Play mogą znacząco się zmniejszyć po 15 marca 2017. Wszyscy autorzy aplikacji, które zdaniem Google naruszają reguły ochrony prywatności (znajdziecie je w Centrum zasad dla programistów) muszą zamieścić w aplikacji jak i jej opisie link do opisu prywatności lub też usunąć z niej odwołania do wrażliwych danych potencjalnego użytkownika. Chodzi tutaj w szczególności o aplikacje niewyjaśniające swojej polityki prywatności, a żądające prawa dostępu do kamery, mikrofonu czy też ksi

niedziela 20 listopada 2016, Tematyka ogólna

Użytkowicy aplikacji Shazam na podsłuchu

Lost24

Portal Motherboard donosi, że aplikacja do rozpoznawania nagrań muzycznych Shazam podsłue użytkowników Apple.


Na czym polega podsłuchiwanie użytkowników aplikacji w wersji komputerowej?
Aplikacja nasłue cały czas użytkowników w tle, na mikrofonie, gdyż nie wyłącza się do końca. Nagrania zbierane przez aplikację nie są wykorzystywane w żaden sposób, jednakże czy to już nie jest naruszenie naszej prywatności?


Jak tłumaczy firma, jest to celowe działanie aplikacji, w celu przyśpieszenia jej działania. Gdyby mikrofon nie był by włączony, powodowałoby to jego dłuższą inicjalizację i buforowanie audio, co spowodowałoby możliwoś

Lost24

Naukowcy z Microsoftu dowiedli, że nawet 39% diagnoz onkologicznych mogłoby być wykrytych nawet rok wcześniej.


Wielu z was jednak się zastanawia, co badacze z Microsoftu mogą mieć wspólnego z wczesnych wykrywaniem raka?


Odpowiedzią jest historia wyszukiwań internetowych w wyszukiwarce Bing.

Badacze szukali wśród haseł wpisywanych przez użytkowników związanych już z chorobą nowotworową, fraz z nią powiązanych. Frazy te, to wcześniejsze wykonywane zapytania o objawy choroby przykładowo ból w klatce piersiowej. Ponadto, na podstawie danych dotyczących lokalizacji danej grupy użytkowników dokonano oceny czy mogą oni mieć styczność z czynnikami zwiększającymi ry

Lost24

Według ostatniego raportu NIK, to właśnie liczba kotów w schroniskach uległa wzrostowi na przestrzeni kilku lat.


Czy właściciele kotów, zdają sobie sprawę jakie zagrożenia czyhają na ich zwierzaki, poza bezpiecznym dla nich terytorium jakim jest dom?

Przede wszystkim ruch uliczny, osiedlowy - zwierzęta są bardzo często ofiarami wypadków drogowych. Zaopatrzmy kota w obrożę odblaskową, może to zmniejszyć ryzyko potrącenia, kierowca szybciej zauważy takie zwierzę wieczorną porą.

Zadbajmy, aby nasz kot miał adresówką oraz wszczepiony czpi. W razie zaginięcia zwierzaka, zawsze zwiększymy szansę na jego odnalezienie.

sobota 18 czerwca 2016, Tematyka ogólna

Nadajnik GPS dla zwierząt

Lost24

Czy zastanawialiście się nad założeniem nadajnika GPS swojemu pupilowi?

Mikroczip dla zwierząt to już standard - układ scalony, wielkości ziarnka ryżu z 15-cyfrowym numerem, który jest indywidualnie przypisany każdemu znakowanemu zwierzowi.

Jeśli jednak nasz zwierzak zaginie? Czip jedynie lub aż przechowuje dane o samym zwierzęciu jak i jego właścicielu. Jednakże, na podstawie chipa nie określimy lokalizacji naszego przyjaciela.

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert związanych z nadajnikami GPS przymocowanymi do obroży zwierzaka. Koszt takiego lokalizatora plasuje się w granicach 200-500 zł. Lokalizator pozwala na ustalenie dokładnej pozycji zwierzaka, za pomocą sieci GSM i satelit - GPS, którą

Lost24

Celem ustawy antyterrorystycznej, która weszła w życie 25.07.2016 roku, jest zwiększenie bezpieczeństwa obywateli m.in. poprzez nałożenie na operatorów sieci komórkowych obowiązku przypisania karty pre-paid do danej osoby lub firmy.

Podczas rejestracji karty SIM, na abonenta nałożony jest wymóg podania imienia, nazwiska, numeru PESEL lub serii i numeru dokumentu tożsamości, w przypadku firm REGON, NIP lub KRS. Karta pre-paid może zostać zarejestrowany na osobę, która ukończyła 13 lat, osoby poniżej tego wieku muszą zarejestrować kartę na prawnego opiekuna.

Według szacunków podanych przed operatora sieci komórkowych, konieczność ujawnienia danych osobowych może dotyczyć nawet ponad 15 mln Pola

Lost24

Liczba zwierząt w schroniskach rośnie diametralnie. Najnowszy raport NIK wskazuje, że gminy nieskutecznie zapobiegają bezdomności zwierząt, dużo z nich nie wdrożyła planów znakowania zwierząt, a część z nich nawet nie zapewniła obowiązkowej sterylizacji lub kastracji przez schroniska. Na 11 skontrolowanych gmin, aż 9 nie skorzystało z możliwości wprowadzania planu znakowania ogółu zwierząt.


Dane raportu są przerażające, tylko co czwarte odłowione zwierzę znalazło nowego właściciela.


Plan całościowego oznakowania zwierząt i umieszczenie ich w ogólnodostępnej międzynarodowej bazie ułatwiłby poszukiwanie dotychczasowych właścicieli

niedziela 5 czerwca 2016, Tematyka ogólna

Dofinansowania do adopcji zwierząt

Lost24

Jakie macie zdanie na temat programu dofinansowującego adopcję zwierzęcia? Niektóre gminy, aby obniżyć koszty związane z utrzymaniem zwierząt w schroniskach i rozpropagować adopcję zwierząt postawiły na jednorazowe wypłaty swoim mieszkańcom za każdego adoptowanego zwierzaka.

Przykładowo gmina Wola Krzysztoporska oferuje wsparcie finansowe w wysokości 800 zł, za przygarnięcie zwierzaka, którą mieszkaniec otrzyma po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Co skłoniło gminę do tego kroku? Coraz większe koszty związane z utrzymaniem zwierząt w schronisku, kwota dochodzi do 100 tysięcy złoty rocznie.

Otrzymaną kwotę powinniśmy przeznaczyć na zakup karmy, opiekę weterynaryjną czy też akcesoria do pielęgnac

poniedziałek 30 maja 2016, Tematyka ogólna

Upały - pies w zamkniętym samochodzie

Lost24

Temperatury na dworze coraz wyższe, jak się zachować gdy zobaczymy pozostawionego psa w zamkniętym samochodzie?


Czy możemy bezkarnie wybić szybę w cudzym samochodzie? Czy nie grożą nam z tego powodu niemiłe konsekwencje, przecież osoba której uszkodziliśmy samochód może dochodzić odszkodowania na drodze cywilnej lub może złożyć zawiadomienie na policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Otóż, nie mamy najmniejszy podstaw do jakichkolwiek obaw. Zgodnie z przepisami prawa karnego, nie popełniamy przestępstwa, pozostawienie zwierzęcia w sytuacji zagrażającej jego życiu, wyczerpuje znamiona podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Ustawa o ochronie

Lost24

Zaglądając w raporty policyjne, zjawisko kradzieży samochodów z roku na rok maleje. Jednakże ta liczba jest nadal wysoka, w 2015 zgłoszono aż 12 634 tysięcy skradzionych aut, a wykrywalność plasuje się w granicach 22 - 25%. Jednakże, policja nie podaje, ile spośród odzyskanych samochodów udało się przejąć przed rozebraniem na części.


Jakie są najczęstsze miejsca kradzieży?


W pierwszej piątce znajdziemy: ulicę, parking samochodowy, parking przy centrum handlowym, garaż oraz stację paliwową. Najmniej kradzieży odnotowano na drogach ekspresowych oraz lasach.


Jeśli jesteś posiadaczem Volkswagena Golfa lub Passata,

Lost24Straży granicznej już chyba nic nie zdziwi, pomysłowość przemytników z roku na rok jest coraz bardziej zaskakująca. Dzisiaj z cyklu pomysłowość złodziei nie zna granic – przemytnicy
Najczęściej przemycanym towarem są papierosy oraz alkohol. Straż graniczna jest jedną z najnowocześniejszych polskich formacji mundurowych, wyposażana jest w coraz to nowszy sprzęt tj. czytniki linii papilarnych, bezprzewodowe optyczne czytniki paszportów, gogle noktowizyjne czy też drony, nie wspominając już o przenośnych rentgenach.
Lost24

Chcieliśmy wam przestawić cykl wpisów o zuchwałych i zaskakujących kradzieżach.


Dziś pomysłowość złodziei z Rosji.


Ile razy słyszeliście o próbie kradzieży bankomatu pod osłoną nocy, poprzez wyrwanie czy też wysadzenia go ze ściany? W Rosji złodzieje postanowili nie przemęczać się i ukraść wolnostojący bankomat w jednym z hipermarketów, do tego celu posłużył im wózek na kółkach do transportu mebli.


W obwodzie wołgogradzkim zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy ukradli 1,3 tysięcy butelek piwa, co ciekawe w ciągu jednego dnia, wraz z kolegami, wypili ponad tysiąc butelek, a poszkodowanemu zwrócono jedynie 40 sztuk.

Lost24

Tłok, roztargnienie, zbyt duża ufność… wystarczy chwila nieuwagi i możemy stać się ofiarą kieszonkowca. Co roku w dużych aglomeracjach miejskich na policję zgłasza się aż kilkanaście tysięcy ofiar kradzieży kieszonkowych.


Policja podkreśla, że wykrywalność kradzieży kieszonkowych osiąga najwyżej kilka procent. W przypadku takiej kradzieży, ciężko jest coś udowodnić sprawcy, jeśli nie złapiemy go na gorącym uczynku.


Dla złodzieja idealnym miejscem jest zatłoczona ulica, hipermarket czy komunikacja miejska, nie wspominając już o imprezach masowych czy też dworcach autobusowych i kolejowych.
Idealna ofiara to posiadacz rozpiętego plecaka czy to