piątek 3 czerwca 2016, Pieniądze

Skimming - bankomat z nakładką

Lost24

Skimmer - nakładka zakładana na wejście karty płatniczej w bankomacie.

Pod koniec maja mieszkańców Katowic, korzystających z jednego z osiedlowych bankomatów spotkała niemiła niespodzianka. Z kont tych osób zniknęły pokaźne sumy pieniędzy, nawet do 2,5 tysiąca złotych.
Jeszcze większą pomysłowością wykazali się przestępcy z USA, gdyż taką nakładkę z umieszczoną nad nią mikrokamerką, nałożyli w kasie samoobsługowej w jednym z dużej sieci hipermarketów, a cała operacja zajęła im jedynie 2 sekundy. Dane trafiły do przestępców przez bluetootha, w ten sposób ukradli ponad 20 tysięcy dolarów.

Jakie jest zadanie skimmera?

środa 27 kwietnia 2016, Pieniądze

Kradzieże z kont bankowych

Lost24

Coraz bardziej uproszczona procedura autoryzowania transakcji bankowych, zachęca złodziei do wyczyszczania naszych kont bankowych. Przeglądając fora internetowe czy też ostatnie doniesienia ze strony policji, zjawisko kradzieży pieniędzy z kont bankowych jest coraz częstsze. Nie szukając daleko, w kwietniu br. policja rozbiła grupę przestępczą, która od 2012 ukradła z kont bankowych na całym świecie 94 mln złotych, za pomocą wirusa TIMBA. Wirus przechwytywał dane z kont bankowych firm, uczelni wyższych, urzędów, a także osób indywidualnych. Następnie skradzione pieniądze były transferowane na rachunki bankowe zakładane na Ukrainie i w Rosji.


Do najpopularniejszych sposobów hakerów jes

niedziela 24 kwietnia 2016, Pieniądze

Kradzieży pieniędzy z bankomatów –skimming

Lost24

W tym tygodniu nabrała rozgłosu sprawa związana z okradaniem bankomatów na tzw. „pułapki klejowe”. Warszawscy funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku obywatela Rumunii, który próbował zdjąć nakładkę, do której przyklejały się banknoty wypłacane przez klientów.

Gotówka to dominujący sposób płatności Polaków, chociaż liczba operacji bezgotówkowych stale rośnie. W dobie płatności kartami bankomatowymi rośnie tzw. skimming, polegający na skopiowaniu zawartości paska magnetycznego z naszej karty, w celu wykonania duplikatu. Taki rodzaj przestępczości jest powszechnie stosowany również w bankomatach, czy to poprzez zeskanowanie paska magnetycznego naszej karty lub zdobycia kodu PIN za pomocą dodatkowej kamerki, w górnej cz