Chroń samochód

IMPEL MONITORING - USŁUGA GPS POJAZDÓW

Monitoring GPS to nowoczesny system umożliwiający kontrolę ruchu pojazdów. Dzięki urządzeniom pomiarowym zamontowanym w pojeździe możemy mieć natychmiastową wiedzę o tym, co dzieje się z danym pojazdami. 

System Monitoring GPS nr1 opiera się na zainstalowanych w pojazdach czujkach, które za pośrednictwem sieci GSM przesyłają dane z monitorowanych pojazdów. W zależności od liczby i rodzaju podłączonych w pojeździe czujników dane te mogą obejmować bieżącą pozycję, prędkość i kierunek poruszania się pojazdu oraz wiele danych dodatkowych zbieranych przez czujniki w pojeździe. 

 

Czytaj więcej

Ochrona samochodu

Samochód to, obok domu lub mieszkania, często najcenniejszy dobytek wielu rodzin. Nic dziwnego więc, że dbamy o niego i chcemy go chronić przed kradzieżą i zniszczeniem.  Obecnie funkcjonują dwie najczęściej wybierane metody ochrony pojazdu – alarm oraz nadajnik GPS.

System alarmowy posiada nie tylko czujniki sygnalizujące włamanie (reagujące np. na wybicie szyby, uderzenie w samochód, próbę holowania albo podniesienia pojazdu), ale także układ antyporwaniowy czy immobiliser. Pierwszy unieruchamia samochód w sytuacji przejęcia go przez nieuprawnioną osobę, a drugi zabezpiecza przed jego uruchomieniem.   

Dodatkowo (albo osobno) można zainwestować w lokalizator GPS, który – umieszczony w słabo widocznym miejscu – na bieżąco informuje o położeniu samochodu. Ponieważ złodzieje mogą posiadać sprzęt zagłuszający sygnał GPS, niektóre nadajniki wyposażone są w antyzagłuszacze, które informują właściciela pojazdu o wychwyceniu próby blokowania sygnału. Bardziej zaawansowane lokalizatory mogą posiadać także mikrofon rejestrujący rozmowę wewnątrz samochodu oraz możliwość zaprogramowania na mapie terenu, po którego opuszczeniu w samochodzie włączy się alarm.

W niektórych firmach można wykupić usługę monitoringu dla nadajnika GPS. Odpowiednie służby przez 24 godziny na dobę monitorują stan naszego pojazdu i w razie np. kradzieży są w stanie wysłać grupę interwencyjną w bardzo krótkim czasie.

Czytaj więcej